Menu

Když jsem hledala já, přišlo mi, že najít parkoviště u letiště v Brně je mnohem jednodušší. Nabídka soukromých hlídaných parkovišť není tak široká jako ta pražská a celkově jsem měla pocit, že kvalita zdejších služeb je velmi vyrovnaná.

Já jsem se opět zaměřila na placená parkoviště. Takže pokud hledáte bezpečné a zároveň výhodné parkování, je tento článek určen právě vám. Dočtete se, která tři parkoviště jsou podle mě sázkou na jistotu. Nebude chybět detailní popis a aktuální ceník.

Dala jsem na doporučení a nelitovala jsem. Tady se parkuje dobře:

  1. www.letimbrno.cz (vedle renocar Brno naproti Autokelly) – tahle firma je poměrně nová. To mě trochu odrazovalo. Měli jsme z Brna odlétat na rodinnou dovolenou do Řecka, takže žádný pracovní stres. Ale čekat na letišti na transfer se mi taky nechtělo. Kolegyně z práce mi je ale vychválila do nebes, tak jsme je zkusili a dobře jsme udělali. Na letiště je to od nich, „co by kamenem dohodil“.  Cesta trvá pouhých 6 minut.  Parkoviště je oplocené, takže hned při vjezdu sbírali body k dobru. A šplhli si u mě ještě víc, když nám nabídli vodu. V celém areálu byla wi-fi zdarma, i když člověk ji moc nemá šanci využít, protože se na nic nečeká a hned se jede. Co se týče cen, tak pokud jste zvyklí z Prahy parkovat kolem 600 Kč na týden, tak Brno je o chlup dražší. Konkrétně toto parkoviště stojí 700 Kč na 7 dní a za 14 dní zaplatíte 1100 Kč. Pokud chcete, můžete si své auto nechat umýt.

Pozor na opravy na D1!

Ano, na D1 se pořád něco opravuje. Letos je těch oprav najednou víc. Buďte opatrní! Pokud jedete do Brna z Prahy jako já, mějte dostatečnou časovou rezervu. Opravy probíhají celou hlavní sezónu až do podzimu.

  1. www.parkovani-brno-letiste.cz  (na ul. Řípská) – další parkoviště, které stojí za zkoušku. Na letišti jste stejně jako v prvním případě za pár minut. To se mi ostatně na Brně líbí nejvíc. V minibusu se ani nestačíte pořádně usadit a už vystupujete. Všechno probíhá, tak jak má a bez čekání. V Praze se vám v sezóně může lehce stát, že čekáte i 45 minut na transfer. Tyhle stížnosti slýchám paradoxně nejčastěji o parkovištích, která jsou v bezprostřední blízkosti letiště. Tady vám nic takového nehrozí. Předání vozu proběhlo taky na výbornou. Obsluha byla velmi příjemná a ochotná. Za týden zaplatíte 700 Kč stejně jako v Letímbrno, ale pokud chcete parkovat na dva týdny, připlatíte si. Dvoutýdenní stání tady stojí 1350 Kč.
  2. www.parkovanibrno-letiste.cz (na Jedovnické ulici) – je pro vás rozhodujícím faktorem výběru cena? Nebojte, myslela jsem i na vás. Toto parkoviště je z těchto tří nejlevnější. 7 dní vás vyjde na 600 Kč. Za 13 – 14 dní zaplatíte tisícovku. Parkoviště je sice nejdál, ale jen o fous. Na letišti jste za 10 minut, takže za mě naprostá pohoda. Zaujalo mě, že je v areálu autoservis. Já jsem sice jeho služeb nevyužila, ale třeba vám by se hodilo, kdyby vám během vaší dovolené opravili auto. Nabízejí servis, výměnu oleje, diagnostiku apod. Dokonce provádějí i větší opravy karoserie a laku. Já bych se do větších oprav asi nepouštěla, ale někomu třeba přijde tato služba vhod.

Autosedačky a podsedáky pro děti jsou standardní výbavou všech tří jmenovaných parkovišť.

I když parkujete na hlídaném parkovišti, nenechávejte nic v autě!

Když říkám nic, tak myslím opravdu nic. Zloději kradou totiž úplně všechno. Možná tomu nebudete věřit, ale lákadlem může být i zapomenutý sáček s bonbony. Kvůli sladkostem za dvacku, můžete mít škodu několik tisíc. Stát se to mě, tak mě asi trefí šlak. Já odevzdávám naprosto prázdné auto i na hlídaném parkovišti. Co kdyby zrovna, když tam stojím já, až tak dobře hlídané nebylo.

V Brně bych parkovala pořád!

Ano, nabídka hlídaných parkovišť není tak široká jako v Praze, ale to vůbec nevadí, protože bohatě stačí.

Konkurence je totiž velmi vyrovnaná a standard poskytovaných služeb je vysoký.

Parkujete v Brně taky rádi? Které parkoviště je vaše oblíbené a proč? Využíváte doplňkové služby?

Budu moc ráda, když mi napíšete a podělíte se o své vlastní zkušenosti.