Menu

Před každým, kdo se vydává na cestu do zahraničí, vyvstává problém parkování u letiště Praha. Tedy za předpokladu, že se k terminálu nevydává veřejnou dopravou či se nenechává odvézt kamarády či známými. Pakliže to není váš případ a na Ruzyň se vydáváte vlastním vozem, probereme v následujícím článku vaše parkovací možnosti.

Oficiální parkování - na letiště na otočku i dlouhodobě

Pražské letiště má vlastní parkoviště v blízkosti hlavních terminálů, na nichž můžete své auto dlouhodobě i krátkodobě zanechat.

  • Pokud se necháváte na letišti pouze někým vyložit, nabízí pražské letiště krátkodobé parkování do čtvrt hodiny zdarma, a dále za 100 korun za 30 minut.
  • Parkování v řádu jednotek hodin je na pražském letišti možné také a stojí 60 korun za hodinu.
  • Pro dlouhodobé parkování jsou pak nachystány parkovací domy, kde si můžete volit mezi expresní či standardní variantou parkování, lišící se v míře nabízených doplňkových služeb.

Dlouhodobé parkování nabízené letištěm samotným nicméně dokáže řadu lidí odradit poměrně vysokými cenami, jakož i velikou vytížeností v době prázdnin.

Jiní si stěžují také na nepřehlednost parkovacího značení na pražském letišti.

 Řada lidí tudíž pátrá po vhodných alternativách. Této příležitosti se tak chápou společnosti soukromé, nabízející dlouhodobé parkování na některé z parkovacích ploch v blízkosti letiště samotného. O co jde, probereme v následující části článku.

Kromě parkování na letišti samém jsou i jiné schůdné varianty

Se službami nabízejícími soukromé parkování poblíž letiště se v poslední době roztrhl pytel – koneckonců není divu, při nárůstu objemu letecké dopravy, který charakterizuje poslední roky. Kromě pár jednotlivců, kteří si chtějí přivydělat tím, že vás nechají zaparkovat u sebe na dvorku, jsou ale i společnosti, nabízející parkování na profesionální úrovni, nezřídka měřitelné s tou, nabízenou letištěm samotným. A to i často za mnohem výhodnějších cenových podmínek.

Co mohou soukromá parkování u letiště nabídnout?

Kvalita služeb jednotlivých soukromých poskytovatelů se může samozřejmě podstatně lišit, a otázka by tak možná měla být položena jinak. Spíše než co mohou nabídnout se budeme tedy ptát, co by nabídnout měla. A to je následující:

  • Odvoz na letiště a zpět. Tato služba by měla ideálně být v ceně parkování. Bez rychlého transportu z parkoviště na letiště a bez vašeho vyzvednutí při návratu v kteroukoliv denní i noční dobu by koneckonců tato služba postrádala patřičného smyslu.
  • Prostorné, vyasfaltované parkoviště. Parkování na trávě, hlíně či nasypané drti, která se při prvním dešti změní v bláto není právě nejlepším způsobem "úklidu" vašeho auta po dobu vaší nepřítomnosti.
  • Nepřetržitou ostrahu areálu parkoviště. Desítky, či stovky aut, jejichž majitelé jsou právě na dovolené či v zahraničí, jsou dozajista lákavou výzvou pro zloděje. Proto se vždy před výběrem parkoviště ujistěte, zda nabízí také ostrahu areálu.
  • Pojištění proti poškození vozu. Může se stát, že váš vůz přijde po dobu vaší nepřítomnosti k újmě, ať již vlivem počasí či jakéhokoliv jiného faktoru. Pro takové případy by měla být parkoviště pojištěna a vy byste měli mít nárok na kompenzaci.

Ať již zvolíte kteroukoli možnost parkování na letišti Praha, projděte si recenze ostatních!

Spokojení zákazníci jsou dobrým indikátorem kvality kterékoliv společnosti a ty parkovací nejsou výjimkou. Nebojte se proto obětovat určitý čas hledáním ohlasů na jednotlivé společnosti a nezapomeňte se při výběru řídit také tímto kritériem – váš vůz i bezproblémový průběh vaší cesty za to stojí!

Máte nějaké zkušenosti s parkováním na letišti, ať již přímo tam či na některém ze soukromých parkovišť? Podělte se o ně s ostatními čtenáři v komentářích!