Menu

Poprvé jsem parkovala právě u letiště Václava Havla. A protože jsem měla hledání parkoviště zadáno jako pracovní úkol, vypracovala jsem pro svého šéfa srovnání 3 hlídaných parkovišť.

Úkol jsem splnila na jedničku. Ten konkrétní seznam, který jsem mu odevzdala před lety, už ale není aktuální, proto jsem pro vás vypracovala nový.

Srovnávala jsem poměr kvalita cena. Já osobně mám ráda zlatou střední cestu. Pokud jste na stejné vlně, tento seznam obzvlášť oceníte.

Mám bohaté osobní zkušenosti i propracovaný systém vyhledávání

Už jste asi poznali, že mám ráda řád a pořádek. Já prostě nerada dělám věci chaoticky, a když už něco hledám, tak pořádně. Přiznávám, že je tahle vlastnost v praktickém životě hodně otravná. Moji rodinu přivádím svou pečlivostí k šílenství. Dost často si říkám, jestli netrpím nějakým typem kompulzivní poruchy. Můj šéf ale tuhle moji otravnou vlastnost oceňuje. Alespoň někdo.

Veřejné diskuze jsou zdrojem cenných informací. Nevěřte ale všemu, co čtete!

Čerpám z nich i já, ale už jsem mnohem obezřetnější než na začátku. „Není totiž všechno zlato, co se třpytí“. Brzy jsem pochopila, že ne všechny super pozitivní recenze se zakládají na pravdě. Firmy přišly na to, že plný počet hvězdiček zvyšuje jejich tržby, takže se nezdráhají za ně zaplatit. Internet tak doslova zaplavily falešné recenze. Tento problém se týká nejen e-shopu, ale i různých služeb. Stoprocentně prostě nemůžete věřit ničemu. Pokud vidím záplavu superlativů, tuším zradu a hledám jinde. Dobře na mě působí, když se provozovatel do hodnocení aktivně zapojuje. Pokud dostane pět hvězd, poděkuje. Pokud dostane méně, zeptá se, proč si vysloužil toto hodnocení. Takový provozovatel má u mě body k dobru, i když třeba nějaká konkrétní služba zrovna nesplnila něčí očekávání.

Teď už ale rovnou k věci.

Hodnotila jsem podle těchto kritérií:

 • Vzdálenost od letiště max. 15 minut.
 • Bezpečnost
 • Doba čekání na transfer na a z letiště do 15 minut.
 • Cena
 • Kvalitní doplňkové služby (pneuservis, mytí vozu, balení zavazadel atd.)
 • Ochota a celkový přístup provozovatele a jeho personálu.

Tato 3 parkoviště jsou podle mě Top:

  1. www.rh-parkovaniuletiste.cz – není sice hned vedle letiště, ale dojezdová vzdálenost je pořád v normě (10 – 15 minut). V tomto případě mi to nevadí ani trochu, protože na tranzit na letiště jsem nikdy nečekala déle než 10minut. Než se rozkoukáte, už jedete. Parkoviště je pojištěno proti krádeži, vandalismu, poškození vozidla na parkovišti a také proti přírodním živlům. Toto pojištění je navíc už v ceně parkovného. Cena je velmi příjemná 1 – 20 dní je za 590 Kč a nad 20 dní 990 Kč. Tím se dostávám k jediné nevýhodě. Parkoviště je dost často beznadějně obsazené. Svoje parkovací místo si zarezervujte s dostatečným předstihem.

Pozor!

Ne vždy provozovatel parkoviště odpovídá za ukradené nebo poškozené auto! Pokud ostrahu neinzeruje a nemá pojištění, může se stát, že vám škodu nikdo neuhradí a nezmůžete nic.

  1. Když je obsazené „Rháčko“, jezdím parkovat do www.zaparkujteuletiste.cz. Dojezdová vzdálenost na letiště je 10 minut. Pokud vám jde hlavně o cenu, tak tady se vám bude líbit. Parkovné vychází na 50 Kč na den. Mě ale nejvíc nadchla obsluha. Všichni byli moc milí, a dokonce mi uprostřed noci ochotně dofoukli kolo.
  2. Velmi dobré zkušenosti mám také s www.levneparkovani.cz. Z těchto tří parkovišť je nejdražší. 8 dní vyjde na 700 Kč. Mají dvě lokace. Přední Kopanina je od letiště jen 3 minuty, Pavlov 10 minut. Nechala jsem si u nich i zabalit zavazadla. Vše proběhlo, tak jak mělo. Na nic jsem nečekala, takže za mě dobrá volba.

Příjemná a ochotná obsluha je víc než super nízká cena

Já nemám problém připlatit si za kvalitní služby. V těchto třech konkrétních případech to ale nebylo nutné.

Nejen, že je parkovné za více než příznivé ceny, ale navíc vám nehrozí srážka s blbcem.

Souhlasíte se mnou, nebo máte opačnou zkušenost? Je mezi mou Top trojkou i vaše oblíbené parkoviště, na které se rádi vracíte? Ne? Tak další doporučte.

Dobrých tipů není nikdy dost!