Menu

Já sice na parkování zadarmo nemám povahu. Na to jsem až moc opatrná. Vyzkoušela jsem si ho jen jednou a to ne úplně dobrovolně. Vím ale, že spousta lidí takto parkuje pravidelně a nemá s tím žádný problém. Tak jsem si řekla, že tomu dám šanci. No a zjistila jsem, že možností, kde parkovat zdarma a zároveň zcela legálně je spousta.

Potřebujete ušetřit na parkovném, ale chcete parkovat legálně a aspoň relativně bezpečně? V tom případě jste na správném místě. Dozvíte se totiž, kde můžete parkovat klidně i dva týdny a nikomu to vadit nebude.

Parkování zdarma? Děkuji, jednou stačilo!

Nebudu vám lhát pro mě je to natolik velký adrenalin, že si ráda zaplatím. Já jsem prostě klasický příklad chodící černé kroniky. Vím, že u nás se už auta kradou míň. Zloději dávají přednost Německu (tam naštěstí nejezdím vůbec). I tak mám všechno pojištěné a snažím se dělat všechno možné, abych problémům předcházela. Jenže někdy se i „mistr tesař utne“. Jednou se mi povedlo nezarezervovat parkoviště. Asi byly nějaké erupce na Slunci. Zapomněla jsem na to jako na smrt. Naštěstí jsem jela jen na dvě noci. Nejsem strašpytel, to ne. Když už někam vycestuji, tak si to náramně užívám a nemám problém zkoušet nové věci. Pokud se moje cesty týkají práce, je to jiné. Všechno musí šlapat jako na drátkách. Běda, když se něco pokazí.

Spása na obzoru

Jenže se pokazilo. Co teď? Objíždět parkoviště se mi nechtělo. Právě jsem míjela OC Šestka. Co kdybych to zkusila tam? To bylo jediné parkoviště zdarma, o kterém jsem do té doby slyšela.

Bingo! Bylo poloprázdné a nikde žádná značka. Když jsem odtamtud odjížděla, byla ve mně malá dušička. Celou služebku jsem na auto myslela, a když jsem doletěla zpátky, doslova jsem vystřelila z letiště. Auto bylo ale v naprostém pořádku. Újmu utrpělo jen mé duševní zdraví.

Doma jsem pak udělala průzkum. Chtěla jsem vědět, kde ještě se dá legálně parkovat zdarma. Ze zvědavosti i z praktických důvodů.

A tady je výsledek.

Nejoblíbenější legální parkovací místa v okolí letiště Václava Havla

  1. Ulice U letiště (Zastávka Na Padesátníku) – toto neoficiální parkoviště je kousek od Terminálu 3. S MHD jste na letišti za 12 minut. Své auto zde můžete nechat po neomezeně dlouhou dobu. Zní to naprosto skvěle, ale má to jeden háček. Zaparkuje tady max. 13 aut, takže tady je dost často plno.
  2. OC Šestka – je přibližně stejně daleko jako zastávka „Na Padesátníku“. Na letišti jste zhruba za 17 minut. Jak už jsem psala, nikde není žádná značka. OC Šestka má 1000 parkovacích míst. Parkoviště není moc vytížené. Místo byste měli najít určitě. Já jsem taky našla bez problému. Jenže jsem se hrozně bála o auto. Co když mi ho někdo potluče a nenechá mi ani lístek za stěračem? Tyhle nehody se na parkovištích u obchodňáků dějí dost často a viník si prostě odjede. Pokud to není poctivec, jste v háji. Musíte si opravu zaplatit sami.
  3. Ulice Navigátorů – další možnost, jak legálně parkovat. Už je to trošku dál, ale pořád se to dá. Na letišti budete s MHD do 20 minut. Ulice je dobře dostupná. Parkovacích míst je tady taky dost. Stejně jako OC Šestka nabízí okolo 1000 parkovacích míst.
  4. Posledním tipem je ulice U Prioru – dojezdová vzdálenost na letiště je 28 minut. To se taky ještě dá, vzhledem k tomu, že člověk nemusí platit parkovné. Půl hodina je ale maximum. Cokoliv dál už podle mě ztrácí smysl. Plahočit se busem víc jak půl hodiny by se mi opravdu nechtělo. Zaparkovat by neměl být problém. Parkovacích míst je tady taky okolo 1000.

V Praze byste neměli mít problém zaparkovat legálně zadarmo

Jak jsem sama zjistila a taky vyzkoušela, možností, kde zaparkovat zadarmo je víc.

OC Šestka je můj favorit, protože je blízko a má velkou kapacitu.

Ale opakovat tuto zkušenost už asi nebudu. Zůstanu věrná hlídaným parkovištím.

A jak jste na tom vy? Parkujete zdarma pravidelně? Vždycky jste našli své auto v pořádku?

Napište mi o svých zkušenostech.