Menu

Zvětšení prsou je stále populárnější kosmetický zákrok, k němuž se každoročně odhodlá celá řada žen. Volí si ho někdy sice z poněkud odlišných důvodů, ale sahají po něm stále častěji. Uvažujete také o operaci? Přemýšlíte ale i o jiných, alternativních řešeních? Pojďme se podívat, co se vám nabízí. Porovnáme výhody a nevýhody všech dostupných možností a vy si pak snáze vyberete tu z nich, která vám bude připadat nejlepší.

 

Chirurgické zvětšení prsou přináší výsledky

Chirurgické metody zvětšení prsou jsou nejspolehlivější. O tom asi nikdo nepochybuje. Operace tohoto druhu se provádějí už dlouhá desetiletí a jsou vysoce efektivním řešení pro ženy, které touží po změně svého tělesného vzhledu a které chtějí co nejlepší a nejrychlejší výsledek. Vložení implantátů umožňuje přesné nastavení velikosti a tvaru prsou podle individuálních preferencí každé pacientky. Tento chirurgický zákrok přináší spolehlivý a výrazný efekt, což z něj dělá jednoznačně nejúspěšnější a nejvyhledávanější způsob “vylepšení” poprsí.

 

Jednoznačné výhody implantátů

Plastická chirurgie dokáže leccos napravit. To je známý fakt. Takové chirurgické zvětšení prsou přináší několik zásadních výhod. Zákrok umožňuje ženám dosáhnout trvalých a přesně definovaných výsledků, což jim přináší uspokojení. Získávají sebevědomí a pohodu. Jsou zkrátka s vlastním tělem spokojené. Možnost volby nejrůznějších variant implantátů umožňuje pacientkám zvolit nejen velikost, ale také patřičný tvar poprsí. Záleží na preferencích každé ženy.

Chirurgické zvětšení rovněž nabízí rychlé a efektivní dosažení požadovaného vzhledu, což je důležité pro každou ženu, která postrádá trpělivost a která touží po okamžitém výsledku. Odborná péče ve spojení s moderními technologiemi pak zajišťuje nejen mimořádně vysokou úspěšnost těchto zákroků, ale je také zárukou jejich bezpečnosti.

Jde to i bez skalpelu

Přestože jsou plastické operace využívající prsní implantáty zdaleka nejefektivnější a proto také nejoblíbenější, existují také “nechirurgické” metody pro zvětšení prsou. Nejsou sice nijak zvlášť spolehlivé, ale některé ženy se k nim přesto uchylují. Jde o různé formy cvičení a masáží nebo také o používání přírodních doplňků. Jde to zkrátka i bez skalpelu.

Preferujete neinvazivní přístup?

Některé ženy mají prsa velká od přírody. Jiné po nich marně touží. Alternativ k chirurgickému zvětšení prsou, které mohou být atraktivní pro ženy hledající neinvazivní přístup k estetickým změnám, je hned několik. Cvičení zaměřené na posílení svalů v oblasti hrudníku, které může přispět k lepšímu tvaru prsou a zvýšit jejich pevnost nebo speciální masážní techniky patří zřejmě k nejznámějším. Jsou tu však i zmíněné přírodní doplňky, obsahující bylinné extrakty nebo speciální krémy. Tady je stručný výčet:

  • Cvičení posiluje svaly hrudníku a zvýrazňuje tvar prsou.
  • Masáže podporují průtok krve a přispívají k růstu tkání.
  • Přírodní doplňky obsahující konkrétní bylinné složky mohou mít na růst poprsí také vliv..
  • Speciální krémy obsahující látky, které mají za cíl podporovat pevnost a pružnost pokožky.
  • Změny stravovacích návyků, například dieta bohatá na bílkoviny a vitamíny, mohou přispět ke zdravému růstu tkáně v oblasti prsou.

 

Mají alternativní řešení nějaké výhody?

Nechirurgické metody přinášejí své výhody. Přestože je většina dam a dívek toužících po větším poprsí asi neocení. Obvykle totiž chtějí rychlý a dokonalý výsledek, který jim zaručí pouze plastická chirurgie. A o jakých výhodách je řeč?

Nechirurgické metody zvětšení prsou nabízejí několik výhod, včetně nižšího rizika spojeného s operací, poněkud přirozenějšího vzhledu ńader a pozvolnějšího dosažení výsledku. Tyto přístupy mohou být atraktivní pro ženy hledající méně invazivní alternativu k chirurgii. Na druhé straně však nechirurgické metody vyžadují trpělivost, než se jejich účinky projeví. Výsledek navíc nemusí být tak citelný jako u chirurgických zákroků. To je nejen zřejmé, ale především velmi časté. Je také důležité uvědomit si, že může docházet k různým neočekávaným reakcím, a to zejména u konzumace doplňků nebo u speciálních diet. 

 

Moderní věda ve službách plastických chirurgů

Moderní technologie a nové materiály. Bez nich se plastická chirurgie neobejde. Naštěstí pro ženy, které se pro zvětšení poprsí rozhodnou, jsou v tomto ohledu možnosti soudobé medicíny skutečně široké. Nesmějí to ovšem přehnat!

Moderní vědecký pokrok hraje klíčovou roli ve službách plastických chirurgů. Přináší nové technologie a postupy, které zvyšují úspěšnost a bezpečnost kosmetických zákroků. Neustálý vývoj, například v oblasti výzkumu materiálů vhodných pro prsní implantáty, umožňuje dosahovat stále lepších výsledků. Nová řešení jsou také stále bezpečnější a bezpečnější. Moderní techniky analýzy tkáně a simulace výsledků pomáhají chirurgům a pacientům společně plánovat optimální výsledky. Navíc, výzkum v oblasti regenerativní medicíny otevírá nové možnosti pro obnovu tkání a minimalizaci pooperačních komplikací.

To samozřejmě posouvá plastickou chirurgii do zcela nové éry.

Emoce

Zvětšení prsou není pouze záležitostí fyzické proměny. To je důležité si uvědomit. Chirurgický zákrok může také zásadně ovlivnit psychiku každé ženy. Výsledek má zkrátka zásadní vliv na to, jak se žena po operaci cítí. Většinou přináší emoce pozitivní, o tom není pochyb. Občas se však mohou dostavit i pocity ne zcela příjemné. A s tím je dobré počítat. Ostatně, posuďte sami:

Pozitivní emoce:

  • Sebevědomí - zvětšení prsou může přispět k citelnému nárůstu sebevědomí a pocitu atraktivity.
  • Radost z vlastního těla - obvykle pociťuje většina žen a je to jen přirozené.
  • Nový impuls do vztahu - to přináší celkem často a to zejména v případě dlouhodobého partnerského soužití.

Negativní emoce:

  • Pocit uspokojení - se nemusí dostavit,  pokud došlo k operaci pouze pod tlakem okolí a nikoliv z vlastní vůle.
  • Emocionální stres - některé ženy mohou zažívat stres způsobený chirurgickým zákrokem a obavami z následků.

 

Než se rozhodnete pro zákrok, vždy zvažte vše, co vám zvětšení poprsí může přinést. Promyslete pozitiva i možné negativní důsledky. Jedině tak vás výsledek zákroku ničím nepřekvapí!